Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

SK Březnice na Facebooku

Počátky klubu SK Březnice se datují do roku 1936, kdy byl klub založen a místní fotbalisté, kteří neměli vlastní hřiště, jezdili do okolních vesnic sehrát své mistrovské zápasy. Bohužel krátké účinkování klub završil již v roce 1948. Až po 55 letech byl klub obnoven, bylo vybudováno nové hřiště, které se postupně rozrostlo o sportovní areál financovaný ze zdrojů Evropské Unie.

Nejprve vzniklo družstvo mužů, poté družstvo žáků a v roce 2008 i ženský tým.

Se znovuobnovením klubu je těsně spjat také zájem fanoušků, kteří jsou doslova hladoví po sportu a pravidelně v hojném počtu navštěvují domácí, ale i venkovní zápasy. Právě družstvo žen si získalo velkou diváckou podporu a na každý zápas si najde cestičku do ochozů více než 100 z nich.

Tento tým se v roce 2008 přihlásil do Meziokresní soutěže žen, kde ve svém prvním, zkušebním, ročníku umístil na krásném 3. místě se ziskem 31 bodů.

Po zkušebním ročníku, který přilákal mnoho zkušených hráček a kde tým získal cenné zkušenosti, se vedení rozhodlo v pokračování a zachování ženského fotbalu. Mezitím však Meziokresní přebor žen pod hlavičkou OFS Zlín zanikl, a tak byl tým nucen přihlásit se do 3. Moravskoslezské ligy.

Před sezónou se kádr doplnil, sehrála se přípravná utkání s předními ženskými týmy a vyrazilo se do boje. Po podzimní části tým okupoval 7. příčku, přičemž tento tým pokukoval po lepším umístění.

V zimní přestávce se definitivně stvrdila návaznost ženského fotbalu v Březnici a byla vybudována holčičí přípravka, která bude do let budoucích tvořit ideální líheň pro ženský tým.

V současné době tým trénuje dvakrát týdně.

aktualizováno: 01.03.2016 23:53:10